Wash betonun yapısını çimento ve doğal çakıllar ya da agregalar oluşturmaktadır. Kuvvetle preslendiği için mukavemeti üst düzeydedir.

Wash betonun yüzeyindeki çakıl veya agregaların tamamen doğal olması nedeniyle aşınma ihtimali minimumdur.

Estetik ve doğal görünüm sağlamasına ek olarak hesaplı bir malzeme oluşu sebebiyle özellikle mimari projelerde tercih sebebidir.Washbeton Yüzey karosu ile malzeme seçimlerinde kendi aralarında uyumlu, farklı renk ve yüzey seçenekleriyle estetik bir görünüm sağlanabilir. Ayrıca Tamburlanmış Doğal Taşlar, Mozaik, Granit ve Bazalt Küp Taş’larla birlikte peyzaj projelerine farklı bir estetik görünüm kazandırma olanağı vardır. Ayrıca gereksinimler doğrultusunda wash beton görünümlü bordür, basamak kaplama taşı, yürüme taşları, çim taşları da üretilebilmektedir.

Bu sayede projelerde bütünlük sağlanabilir. Wash (yıkanmış) ürünler tamamen doğal çakıl taşından üretildiği ve çok yüksek basınç altında preslendiği için yıllara meydan okuyabilecek bir yapıya sahiptir.

Wash beton, yüzey dokusundan dolayı, kayganlığın sorun yaratabileceği zeminlerde (meyilli alanlarda, yürüyüş yollarında, garaj giriş ve çıkışlarında, yaya kaldırımlarında), kent alanları, alışveriş ve iş merkezleri, yenileme bölgeleri, rıhtım ve marinalar, bahçe düzenlemeleri, otoparklar, iç mekânlarda  kullanmak için idealdir.

 

Kilit parke taşları, Holland parke taşı  üretimi ve uygulama. sizlere özel parke taşları, Çim Bordürü, deniz dalgası parke, 15×30 parke, granüllü parke, 30×30 parkeler, çim bordür çeşitleri